Published On: 27 Mars, 2016

Partia e Haradinajt: Për asnjë çmim s’bëhemi pjesë e Qeverisë Mustafa

  • Partia e Ramush Haradinajt ka sqaruar se me asnjë çmim s’bëhet pjesë e Qeverisë Mustafa. Ky reagim i AAK’së vjen pas disa publikimeve se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të bëhet pjesë e koalicionit PDK-LDK.

“AAK, me asnjë çmim, nuk do të jetë pjesë e Qeverisë Mustafa”, sqaron AAK.

“Qëndrimi parimor dhe i vendosur i AAK-së për të kundërshtuar keqqeverisjen dhe për ta bërë opozitarizmin sipas parimeve që e udhëheqin këtë parti, i ka çuar peshë disa mediume të sponsorizuara, herë nga njëra e herë nga pala tjetër, që të fabrikojnë rrena se si AAK po hyn në qeveri!”, shkruan më tej në reagimin e AAK’së.

AAK, përmes reagimit, ka sqaruar se zgjedhjet e reja askush s’mund t’i ndalë sikurse rritjen e kësaj partie.

“Ky reagim s’ka të bëjë me këto mediume e as me sponsorët e tyre, por është sqarim për opinionin publik. Prandaj fushata e rrenave, nuk do të mund ta dëmtojë më AAK-në, sepse qytetarët po i shohin vlerat e secilit”, shkruan në komunikatën e AAK’së.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...