Published On: 23 Shkurt, 2016

Partia Demokratike në seancë urgjente

Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbaj një mbledhje me deputetët e saj. Mbledhja pritet të mbahet nga ora 17:00.
Deputetët e kësaj partie janë njoftuar për këtë mbledhje me anjë të SMS-ve.

“Të nderuar deputet.
Ju njoftoj se sot në ora 17:00 mbahet mbledhja e Grupit Parlamentar të PDK-së në selinë e partisë. Pjesëmarrja është e obliguar, ju lutem konfirmoni marrjen e njoftimit dhe pjesëmarrjen tuaj”, thuhet në SMS-in, dërguar deputetëve.
Gazeta Blic merr vesh se kjo mbledhje ka të bëjë me zgjedhjen e presidentit të vendit.
“Në këtë takim do të diskutohet për zgjedhjen e Hashim Thaçit president. Natyrisht që do të flitet për mënyrën dhe sfidat për zgjedhjen e tij në krye të shtetit”, ka thënë ky burim brenda PDK-së.
Në takim, ndërkaq do të flitet edhe për krizën politike, në të cilën është futur vendi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...