Published On: 26 Mars, 2016

Parku te liqeni, protestuesit përplasen me policinë, ndërhyjnë “Shqiponjat”

Aktivistët e shoqërisë civile që po kundërshtojnë ndërtimin e këndit të lodrave në Parkun e Liqenit Artificial, janë përplasur sërish me policinë këtë të shtunë.

Ata kanë shembur gardhin i cili rrethon vendin ku po kryhen punimet, dhe po tentojnë të ngrenë çadra për të ndalur ndërtimin e këndit të lojërave.

Të pranishëm gjatë incidentit kanë qenë edhe forcat “Shqiponja”, të cilat kanë ndërhyrë për të qetësuar situatën dhe për të larguar çadrat.

Në këtë protestë po marrin pjesë edhe deputetët demokratë, si Gert Bogdani i cili e ka konsideruar këndin e lojërave si nj “Kalë troje” për t’i hapur rrugë betonizimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...