Published On: 7 Janar, 2016

Parisi than kanalin ikonik pas 15 vjetësh, ja çfarë gjejnë (Foto)

Për herë të parë pas 15 vjetësh, Parisi ka tharë një kanal ikonik, nga i cili u zbuluan një sërë objektesh të çuditshme.
Kanali “Saint Martin” ndodhet në zemrën e kryeqytetit të Francës, në një zonë e cila vitet e fundit ka ngritur reputacionin si një nga krahinat më të veçanta dhe moderne.

Herën e fundit që u tha kanali, në vitin 2001, midis 40 tonë mbeturinash u gjetën biçikleta, motorë, monedha ari, karrige me rrota, predha që i përkisnin të Luftës së Parë Botërore, si dhe një makinë. Banorët fajësojnë valën e madhe të popullsisë për objektet e pabesueshme që kanë dalë në sipërfaqen e kanalit.

Ndërkohë që gjatë “zbrazjes” së 90 mijë metrave kub ujë ditën e sotme, skuadra e pastrimit zbuloi një pistoletë që më pas iu dorëzua policisë.

Riparimi i kanalit, i cili do të qëndrojë i tharë për 3 muaj, do t’i kushtojë qytetit francez 9.5 milionë euro.

kanal5

parisi-than-kanalin-ikonik-pas-15-vjet-euml-sh-ja-ccedil-far-euml-zbulohet-foto_hd

kanal1

kanal2

kanal3

kanal4

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...