Published On: 19 Prill, 2016

Parashikuesi Spahiu: Koalicioni AAK-NISMA radhitet e dyta në zgjedhje (Video)

Sikur blloku opozitar të garonte në zgjedhje i bashkuar (VV-AAK-NISMA) atëherë do të ishte fituese e tyre, në të kundërtën fituese është PDK. Kështu është shprehur në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel, analisti politik Nexhmedin Spahiu.

Sipas tij, koalicioni AAK e NISMA për Kosovën do të dalë e dyta në zgjedhjet e ardhshme, pra duke e lënë pas LDK-në por edhe Lëvizjen Vetëvendosjes, mirëpo mbetet të shihet sepse ende ka lojë deri në kohën e zgjedhjeve.

“Arritja e marrëveshjes mes AAK-së e NISMA për Kosovën për një koalicion parazgjedhor tregon se zgjedhjet nuk janë edhe larg. Dhe se marrëveshja mes këtyre dy subjekteve ka qenë e vetmja rrugë që në zgjedhje të futeshin seriozisht”, ka thënë Spahiu në “Kontakt”.

Ai ka treguar se përçarja mes Vetëvendosjes dhe AAK-së ka nisur për pozitën e kryeministrit. Pra VV sipas Spahiut nuk ka qenë e gatshme të sakrifikojë pozitën e kryeministrit për t’ia lënë AAK-së.

Ai gjatë intervistës ka folur edhe për PDK-në pa Hashim Thaçin dhe PDK-në me Kadri Veselin. Ka folur edhe për konventën zgjedhore të PDK-së, por edhe për disa tema të tjera aktuale në skenën politike./Tribuna/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Kopshit zoologjik thotë:

    I nderuari orangutan spahiu, ju lutem kopshi ka nevoje per juve sepse prej se ju kemi leshuar ne liri, ju po mirreni me majmunllaqe ne tu kosoven e mitrovices shkavelliane. Rakun mahonksh more fenqeq

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...