Published On: 12 Gusht, 2016

Parashikohet mot i kthjellët, temperaturat do të pësojnë rënie

Qarkullimi i masave ajrore nga veriperëndimi i Europës do të bëjë që në vendin tonë të dominojë moti i kthjellët, por i freskët.

Mesdita do të sjellë kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë vendin. Po ashtu edhe pasditja do të vijojë me të njëjtat kushte meteorologjike, deri që kthjellimet dhe vranësirat e herë pas hershme të jenë dominante në të gjithë vendin.

Gjatë natës do të ketë shtim të vranësirave në zonat malore juglindore. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie si në vlerat e mëngjesit edhe në të mesditës, më e ndjeshme kjo rënie do të jetë në orët e mëngjesit.
Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet e Adriatikut dhe Jonit të gjenerohen dallgë 2 – 3 ballë./tvklan.al
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...