Published On: 11 Qershor, 2016

Parashikimi i SHQIPTARI.EU: Shqipëria bën historinë, e mund Zvicrën dhe kualifikohet

Shqiptarë të dashur kudo jeni, përkraheni sot Shqipërinë me zemër, kombëtaren tuaj, dhe të arrijmë ëndrrën tonë.
Zvicra nuk është e pamundur. Djema ju në fushë luani me zemër, luani si luan, dhe mundeni Zvicrën, që deshi ta poshtërojë Kosovën. Pra, ju keni edhe një motiv shtesë, të tregoheni luan për Shqipërinë dhe tigra për Kosovën.
Fitorja ndaj Zvicrës vulos kualifikimin e mëtejshëm në kampionatin Europian. Nga dy lojërat tjera, me Francën dhe Rumaninë, Shqipërisë i mjafton barazimi. Zvicra ka shansa të mëdha ta mund Rumaninë, dhe kjo përplasje eliminon të dyjat. Franca dhe Shqipëria kalojnë grupin.
Shqiptarë jepini mbështetje pra mezër, dhe të bëjmë historinë, edhe kombëtare më të vogla, si Greqia, jo vetëm pat kaluar grupin por pat fituar kampionatin. E pse ne ta shohim të pamundshme ta kalojmë grupin? Shqiptari.eu

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...