Published On: 4 Tetor, 2016

Parashikimi i motit, priten rrebeshe

Deri në mesditë, zonat e ulëta dhe bregdetare do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta, ndërsa me vranësira dhe shira të izoluar do të jetë moti për zonat malore verilindore- juglindore.

Pjesa e dytë e ditës do të sjellë zhvillim të vranësirave duke bërë që i gjithë territori i vendit të rrezikohet nga shira të dobët dhe afat- shkurtër, herë pas here do të ketë edhe rrebeshe.

Parashikohet që gjatë natës i gjithë vendi të mbetet në ndikimin e motit të vranët. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie me 2- 3 gradë në të dy vlerat ekstremale të ditës.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim deri në 4 ballë./tvklan.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...