Published On: 24 Korrik, 2016

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se çfarë moti do të jetë në Kosovë në pesë ditët e ardhshme.

Mot i vranët dhe me periudha me diell do të na përcjellë gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme.

Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu. Kjo gjendje jostabile e motit do të vazhdoj deri ditën e mërkurë dhe të enjten nëpër disa lokalitete, kurse nga pasditja e së enjtes e tutje do të mbajë mot me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të mbetet në vlerat e normales. Do të fryjë erë nga verilindja  me shpejtësi 1-8m/s.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...