Published On: 7 Shtator, 2016

Parashikimi i motit për fundjavë

Mot kryesisht i vranët dhe me intervale te shkurta me diell do të na shoqëroj nga dita e enjete

Në komunikatën e dërguar nga IHMK-ja thuhet se vranesirat gjatë dites vende-vende do te shoqerohen me reshje shiu te intensitetit te dobët.

Po ashtu në komunikatë thuhet se temperaturat maksimale do te shenojnë ngritje nga 23-25 gradë Celsius.Do të fryjë erë nga jugperendimi dhe veriperendimi me shpejtesi deri 8m/s.

Tutje në komunikatë thuhet se një gjendje e këtill e motit me permisime të ndjeshme do të vazhdoj deri në fundjavë dhe më tej do të kete ngritje në gjithë parametrat meteorologjik.

Po ashtu IHMK-ja ka treguar sasitë e reshjeve të regjistruara dy ditët e fundit në disa qytete të Kosovës./21Media

Sasitë e reshjeve të shiut të regjistruara në dy ditët e fundit është me sa vijon:

Prishtinë——— 28mm (28 l/m2)

Pejë ————— 53mm

Junik —————53mm

Prizren————-32mm

Podujevë———-29mm

Ferizaj ———–46mm

Mitrovicë———55mm

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...