Published On: 9 Maj, 2016

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Pas disa javëve reshje shiu e temperatura të ulëta, sot Prishtina është ‘zgjuar’ nën rrezet e diellit, të cilat priten të vazhdojnë edhe gjatë gjithë ditës.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6 deri në 10 gradë, ndërsa ato maksimale ndërmjet 20 e 23 gradë celsius.

Sipas IHK – së, vende-vende do të ketë edhe vranësira dhe reshje shiu.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 18m/s”, thuhet në komunikatë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...