Published On: 22 Prill, 2017

Parashikimi i këshilltarit të LSI: PD hyn në zgjedhje nëse… (VIDEO)

Analisti Lorenc Vangjeli, njëherësh këshilltar i kreut të LSI-së, Ilir Meta ka bërë një parashikim për fatin e zgjedhjeve të 18 qershorit

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” Vangjeli është shprehur se nëse LSI, nuk hyn në zgjedhje më PS, atëherë rriten shanset që Basha të futet në zgjedhje.Sipas Vangjelit, gjithë përpjekja e opozitës ishte që të ndante PS dhe LSI

“Kjo është një manovër aritmetike. E majta e bashkuar është në shumicë në Shqipëri. Përjashto ’92 të gjitha rezultatet tregojnë se e majta është në shumicë. Gjthë përpjekja e opozitës ishte në këtë gjë, o i ndante këta të dy, i shikonte këta të dy si një shqiponjë. Po të ishte bërë kjo gjë, që Rama dhe Meta të ishin në sherr me njëri-tjetrin, Basha kishte më shumë shanse të hynte në zgjedhje”,- tha Vangjeli.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...