Published On: 3 Korrik, 2016

Paralajmëron Kryipeshkvi: Prishtina, Shkupi e Tirana shpejt mund të goditen nga terroristët

Kryeipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji ka thënë se shpejt mund të ketë sulme terroriste në Prishtinë, Shkup e Tiranë si pasojë se disa njerëz kanë ushqyer frymën e mosdurimit dhe urrejtjes.

Për këtë aryse, ai ka bërë thirrje institucioneve shtetërore, politike, fetare e kulturore të mos bëjnë sehir por të punojnë në parandalimin e akteve terroriste siç kanë ndodhur në Paris, Bangladesh e Stamboll.

“Kjo frymë e mosdurimit dhe urrejtjes në mënyrë të çuditshme ka depërtuar edhe tek disa njerëz tanë. Kështu, që ngjarjet e Stabollit, Bangladeshit, Parisit shpejt mund të vijnë në Prishtinë, në Shkup ose në Tiranë”, ka thënë Dodë Gjergji, në në meshën kushtuar viktimave në Stamboll e Bangladesh, shkruan Gazeta Express.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. hashim shala thotë:

    I nderuar kryeipeshkv I Kosoves
    nese don me dite se kush po I bon keto akte terroriste pyete Papen ne Vatikan se ai e din mire kush po I bon keto akte terroriste nese mendon se keto akte jane nga muslimanet ateher rende gaboheni dhe ISIS eshte nje pjelle e CIA , MOSSAD , MI5 dhe Vatikani , nese ju jeni ne dijeni per akte terroriste qe do te ndodhin edhe ne Kosove ateher trego ti parandalojme nese e dine dhe nuk tregon ateher edhe ju jeni pjese a rrjetit terrorist ISIS alias VATIKAN ,ISRAEEL

    Përgjigjiuni
    Pelqej(13) Nuk Pelqej(9)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...