Published On: 16 Korrik, 2016

Paralajmërohet rebelim në Turqi

Presidenca turke ka paralajmëruar se në çdo kohë mund të fillojnë rebelimet nëpër qytete.

Në një postim në Twitter, Presidenca turke ka thënë se ende është e nevojshme që qytetarët të qëndrojnë nëpër rrugë.

Në Ankara ende po vazhdojnë operacionet për të marrë në kontroll objektin e Forcave të Armatosura, ka thënë një zyrtar, i cili ka shtuar se njësiti special i policisë dhe ushtria, kanë siguruar perimetrin e objektit.

“Sot në mëngjes janë dëgjuar të shtëna nga ushtria brenda mureve të objektit”, ka thënë ky zyrtar për Reutersin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...