Published On: 10 Nëntor, 2016

Paralajmërimi i Lunacek: Trump President, nuk është lajm i mirë për Kosovën

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën në këtë Parlament, Ulrike Lunacek, ka thënë se zgjedhja e republikanit Donad Trump president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk është lajmi më i mirë për Kosovën

Lunacek ka thënë se do të parapëlqente që demokratja Hillary Clinton të fitonte këtë garë, pasi, sipas saj, Trump-i është krenar me raportet e mira me presidentin rus, Vladimir Putin.

“Zgjedhja e Trump-it në SHBA, frikësohem se për Kosovën nuk është lajmi më i mirë. Do të ishte shumë më mirë dhe unë personalisht do të parapëlqeja që Hillary Clinton të fitonte. Sepse ai është një president i cili ndihet krenar për marrëdhëniet e mira me Putinin, ne në Bashkimin Evropian dhe as në Ballkan nuk i duam këto synime”, ka deklaruar Lunacek./Zeri/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...