Published On: 28 Shkurt, 2016

PAQE!!! Thuaj JO dhunës dhe zaptueseve të LDK-së!!!!

  • LDK të Ibrahimit dhe Kosovë me institucione vlerash e jo krimi!!!

Mustafë Shabani
Selit e LDK-se jan prone dhe pasuri e elektoratit e jo e atyre te cilet e kan ne mision shkaterrimin e partise!!
Edhe pse jam i bindur qe elektorati Rugovian nuk ka asgje te perbashket me rebelimin dhe dhunen e filluar kunder zyrave te LDK-se une ne menyre me miqesore ftoje elektoratin qe te kursehen dhuna dhe nga sharjet dhe ofendimet e deputeve te cilet ishin prezent ne aktin me fatkeq dhe me tragjik qe nga themelimi i LDK-se e kendej , i cili nuk ka asgje te perbashket me vizionin Rugovian si dhe me filozofin e urte!!
Une ne menyren me miqesore ftoj edhe njehere gjithe elektoratin Rugovian qe perkunder deshprimit me te madh qe na kishte ndodhur ndonjehere per qetesi dhe organizim institucional neper nendege,dege si dhe ne te gjitha format e lejuara demokratike qe te ngrejne zerin e tyre larte kunder klanit puqist te LDK-se .
Ne anen tjeter nga organet e rendit dhe qetesise publike kerkoj qe te punohet ne menyre profesionale dhe te gjithe ata te cilet ushtruan dhune ndaj zyrave te partise shteteformuese ,te idnetifikohen dhe te nxirren para drejtesise
Elektorati Rugovian eshte shume i vetedijshem qe LDK e Ibrahimit ishte per PAQE ,DEMOKRACI dhe kunder DHUNES
Sa i perket epilogut tragjik imponimin e kreut te se keqese ne institucionin me ta larte te vendit .nuk eshte faji tek zyrat dhe selit e LDK-se,pore tek kreu i saje,andaj te marrim shembullin e deges se anuluar te Gjakoves meFetah Bakijan dhe te tjere e cilaqe nga 2010 me mjete demokratike ne asnje moment nuk u ndal qe te demaskoj politiken anti LDK te kopilave politik te instaluar ne kreun e shtepise sone .
Ka kohe qyshkur ne qender te mjeteve te informimit kan dal veprimtaret e devotshem te nendeges se Doberaqnit te cilet paknaqesin e tyre e kan shprehur dhe e shprehin me mjete te lejuara demokratike ,duke kerkuar me ngulem takim me te zgjedhurit e tyre .
Une lus dhe ftoj te gjithe veprimtaret e paknaqur te ngrejene zerin ne kete fryme dhe forme duke kerkuar takime me te zgjedhurit e tyre .
Ne kohen kur te zgjedhurit tone e sidomos ato te gjinise femrore sulmohen nga partit tjera ,une lus sejcilin nga veprimtaret tane qe ti kursejme ato,dhe ne vend te sharjeve dhe opfendimeve te kerokhet takim me to
Faji nuk eshte tek deputetet as edhe te zyrat e selit e LDK-se,pore ai eshte ne kreun e LDK-se i cili e mban me lak ne fyte LDK-ne
Une nuk dua te dal ne mbrojteje te asnjerit i cili ishte prezent ne aktin e turpit,edhe perkunder faktit qe nuk kam pushuar as dite dhe as nete qe te krijohet nje opinion i cili do ndikonete ne marrejene e vendimeve ne nivelet me larta te partise,kunder Thaqit president,si faktori me destabailizues i vendit qyshkur ia mesyu skenes politike
Per lunder shume zerave te artikuluar si duhet edhe pse ne kete rrafsh nuk ndodhi asgje fajin dhe pergjegjesia ishte dhe mbetet e puqisteve e jo i deputeteve si Doruntinë E. Maloku Teuta I.Rugova dhe te tjere,andaj une nuk dua te shfajsoj asnjerin prej tyre per pergjegjesit e tyre individuale te cilat gjithesesi i kan ,mirepo pergjegjesi dhe faj shume me te madh ka Vjosa R Osmani e cila edhe pse nuk ishte fare prezente ne aktin e marrezise ,nuk e shfajesone ate nga pergjegejsit e saja kur po servohej dhe pergaditej plani puqist me vite te tera, dhe gjate gjithe asaje kohe ajo po luanete nje rol me rendesi ne hallkat me te larta te LDK-se me disa te tjere ,derisa sidomos dy deputetet e apsotrofuara Doruntinë E. Maloku dhe Teuta I Rugova nuk ishin asokohe ne strukturat e LDK-se , kur po na imponoheshin njerezit me te dyshimet ,dhe te tillet ne kreun me ta larte erdhen jo vetem permes rruges dhe dhunes,permese parave te pista dhe agjenturave te huaja ,pore edhe permese perkrahjese te atyre veprimtareve pjese e te cileve mjerisht ishte edhe Vjosa R.Osmani ,duke larguar dhe linquar njerez te devotshem,duke instaluar klane dhe rrethe interesi, i cili demtoj tersisht demokracin dhe dialogun e mbrendeshem mu ashtu siq ishte projektuar nga SHIK-u ,per te devijuar ne ploteni i gjithe procesi ,i cili po e demtonete dhe shenderroente LDK-ne pameshire nga parti shtetendertuese ne dege te SHIK-ut famkeq !!
Sadoqe une ketu nuk po permend emerat e aktereve te cilet sollen koalicionin e panatyrshem kunder te cilit ishin tere kohen edhe atehere kur po behej shteti yne ,pore edhe gjate procesit parazgjedhor,per te eskaluar e tera pas tri pale humbjeve te nje pas njesheme me duar ne gjepa .e sidomos pas humbjese se Prishtines dhe Kosoves,kur u luajet loje me opoziten me bllokun e krijuar derisa koalcionet bashkqeversisese ishin krijuar qe me heret .
Hedhjen hi syve te zgjedhureve te kuvendit te pergjtihshem ne kuvendin e pergjithshem e kishte kritikuar ne menyre te rrepet presidenti Sejdiu i cili doli nga ai tubim teatral,dhe i cili nuk kishte dhene driten e gjelberte per krijim qeversih me PDK-ne perpos qe kishte autorizuar te bisedohej me te .
Gjate gjithe ketije procesi Doruntinë E. Maloku Teuta I.Rugova dhe disa te tjere ishin larg vendimeve dhe nuk kishin as edhe mundesin mete vogel qe te reagonin kunder
Te gjithe ne e kemi per obligim ti ulim gjakerat ne llogari te deputeteve ,dhe te ngrejme zerin tone te artikuluar ne menyre te organizuar dhe demokratike kunder bosave te shtepise disa nga ata bajraktar te dhunshem mehallash
28.02.16, Emmendingen

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...