Published On: 17 Qershor, 2016

Papa: Thaçi deshi të konvertohej në katolik por ishte i bërë synet

Papa Françesku ka bërë publike atë që vet presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka thënë disa ditë më parë në një media ndërkombëtare: se po bëhej më katolik se Papa për tu bërë evropian.

Pas takimit që ka pasur me presidentit, Papa Françesku ka thënë se Thaçi i ka kërkuar atij që të konvertohet në katolik por sipas Papës, kjo nuk është e mundur sepse ai e ka një gjë të cilën e bënë atë automatikisht mysliman.

“Presidenti i Kosovës sot shfaqi dëshirën e tij që të konvertohet në katolik por unë i thash që kjo është e pamundur sepse ai është i bërë synet. Kjo e bënë atë përjetësisht mysliman dhe nuk ka kush e bënë katolik”, ka thënë Papa.

PapaThaci

Ai ka komentuar edhe thënien e presidentit se ai do të bëhet më katolik se Papa.

“Ma katolik se unë nuk mundet mu bo kërkush. Thaçi mundet me u bo ma katolik se Shefqet Krasniqi, edhe atë nuk e ka fort të sigurt”, ka thënë Papa.

Përndryshe takimi është cilësuar si i ngrohtë dhe me pak probleme pasi nuk janë kuptuar dhe aq mirë Papa me Thaçin. kukunews

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...