Published On: 26 Janar, 2016
Bota |

Papa Françesku takon kryetarin e Iranit

  • Presidenti iranian, Hassan Rouhani ka vazhduar sot vizitën në Itali në kuadër të së cilës në Vatikan u takua me Papa Françeskun.

Rouhani qëndron në Itali në kuadër të turneut katër ditorë evropian pas heqjes së sanksioneve ndaj Teheranit dhe kjo është vizita e parë e presidentit iranian në Itali që nga viti 1999.

Takimi me njeriun e parë të Vatikanit, i cili zgjati mbi gjysmë ore, për presidentin iranian paraqiste, siç u shpreh “kënaqësi të vërtetë”, ndërsa gjatë takimit u kërkua nga Papa Françesku që të “lutet për të”.

Siç u njoftua nga Vatikani, Papa Françesku falënderoi Rouhanin për vizitën dhe shprehu besimin dhe shpresën për paqe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...