Published On: 11 Maj, 2016

Papa Francesku pret në Vatikan Baba Mondin: Shqiptarët në rrugë të drejtë, drejt zotit dhe përparimit

Kryegjyshi i bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj ka takuar sot në Vatikan, Papa Franceskun.

Mësohet se Baba Mondi është pritur në një takim nga Papa për rreth 45 minuta, gjatë të cilit është vlerësuar roli i bektashizmit në Shqipëri.

Papa Francesku ndër të tjera ka kujtuar vizitën e tij në SHqipëri, ndërsa u shpreh se shqiptarët janë në rrugë të drejtë, drjet zotit e përparimit.

“Kam mbresa shumë të mira nga vizita në Shqipëri, më bëri përshtypje rinia. Jam i befasuar nga historia e martirëve shqiptarë. Shqiptarët janë në rrugë të drejtë, drejt zotit dhe përparimit”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...