Published On: 24 Gusht, 2016
Bota |

Papa Françesku me dhimbje të thellë: “Lutuni për viktimat”

Papa Françesku ka reaguar duke shprehur hidhërimin e thellë pas tërmetit të fuqishëm që shkatërroi Italinë Qendrore dhe ka bërë thirrje që, të gjithë të luteshin për të prekurit nga fatkeqësia.

“Para lajmit të tërmetit, që goditi qendrën e Italisë, duke shkretuar zona të tëra e duke lënë pas një mori të vdekurish e të plagosurish, nuk mund të mos u shpreh dhimbjen time të thellë të gjithë atyre, që humbën të dashurit, e edhe atyre, që u lëkundet akoma toka nën këmbë e vijojnë të jetojnë në atmosferën e frikës e të tmerrit”.

Ati i Shenjtë u shpreh se, ky është një moment i dhimbshëm për Italinë.

“Të dëgjosh kryebashkiakun duke thënë ‘vendi nuk është më’, e të marrësh vesh se ndërmjet të vdekurve ka edhe shumë fëmijë, më mbush me një hidhërim tejet të thellë”,- tha Ati i Shenjtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...