Published On: 12 Shkurt, 2016
Bota |

Papa dhe patriarku rus takim historik: Bashkë për herë të parë pas një mijë vitesh

Papa Françesku dhe patriarku rus Kirill para takimit historik: Bashkë për herë të parë pas gati një mijë vitesh, që nga ndarja e kishës në vitin 1054.

Takimi i tyre është paralajmëruar para një jave dhe ka simbolik edhe politike sepse vjen në kohën e tensioneve mes perëndimit për Sirinë dhe Ukrahinën. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...