Published On: 27 Dhjetor, 2015

PAOK i “trembet” Lazios, kërkon rinovimin me Kaçen

Menjehërë pas zërave për një interesim të mundshëm të Lazios ndaj mesfushorit Ergys Kaçe, klubi i PAOK-ut është vënë në lëvizje për të blinduar talentin shqiptar.

Sipas mediave greke, drejtuesit e klubit nga Selaniku nuk dëshirojnë që mesfushori nga Korça të largohet duke planifikuar një kontratë të re. Aktualisht Kaçe përfitoin vetëm 180 mijë Euro në sezon dhe është një nga lojtarët e paguar më pak te bardhezinjtë, por në propozimin e ri që shoqëria do të bëjë, paga e tij do të ketë një përmirësim të ndjeshëm.

Mediat theksojnë se stafi i lojtarit kërkon dyfishimin e pagës për t’u ulur në bisedime, por nuk ka ende asnjë qëndrim të qartë nëse ai synon ta zgjasë kontratën përtej vitit 2017. “Sportdog.Gr” nënvizon se me ndryshimin e agjentit nga ana e Kaçes, bisedimet do të rinisin sërish nga pika zero dhe për të gjetur gjuhën e përbashkët do të duhen edhe disa muaj. Nga vetë lojtari nuk ka ende asnjë qëndrim, por ndryshimi i ambjentit do të ishte i mirëpritur, sidomos kur bëhet fjalë për Serie A ku 22-vjeçari do të fillonte një eksperiencë të re në një prej kampionateve më të fortë të botës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...