Published On: 21 Shtator, 2016

Pantina i kundërpërgjigjet RTK-së, pas padisë: Radiotelevizioni i Kadrisë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Shqipe Pantina, tha për “Gazeta Blic” se nuk është në dijeni që është paditur nga Kryeredaktori i portalit të RTK-së, Altin Ahmeti, për falsifikimi.

E kontaktuar nga “Gazeta Blic” deputetja Pantina, çuditërisht është shprehur e gëzuar me padinë ndaj saj nga kryeredaktori i portalit të RTK-së.

 “Inshallah me kanë paditë se shumë kisha pas qejf me u ballafaqu me ta. Por, për një gjë të tillë nuk kam marrë asnjë informacion deri më tani”, tha ajo.

E akuzuar për falsifikim të ballinës së portalit të RTK-së, Pantina mohon për “Gazeta Blic” se është bërë ndonjë modifikim i asaj balline, duke thënë se është vetëm pamje e shkëputur nga ajo siç ka qenë.

“Ballina është e vërtetë, ajo i takon datës 7-8 maj, kohë kur u mbajt konventa e Partisë Demokratike të Kosovës”, tha deputetja nga radhët e VV-së.

Më tej, duke e mohuar se ka diçka në personale me drejtuesit e RTK-së, ajo tha se problemi i saj me këtë medium është mënyra e menaxhimit të tij, raporton gazetablic.com

“Problemi jem me RTK është mënyra e menaxhimit, ata po harrojnë një gjë, janë medium publik dhe duhet të raportojnë drejtë”, përfundoi Pantina.

Kryeredaktori i portalit të RTK-së,  Ahmeti ka vendosur që ta padisë deputeten Pantina, për gjoja se kjo e fundit e ka ndryshuar ballinën e këtij portali në një fotografi të cilën e kishte publikuar më parë. / Gazeta Blic/

Ballinën në fjalë mund ta gjeni më poshtë:

rtka

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...