Lajme Lajmi Levizes

Panik në plazh, nëna shqiptare dhe dy fëmijët e saj shpëtohen nga mbytja

Një ngjarje e cila gati sa nuk është thyer në tragjedi ka ndodhur në plazh në Torrette. Mësohet se plazhi shtet janë përfshirë në momente paniku pasditen e sotme, pasi një nënë shqiptare bashkë me dy fëmijët e saj për pak sa nuk janë mbytur në det.

Familja shqiptare larg nga stacionet ku qëndronin dhe rojet e plazhit dhe duket se asnjëri prej tyre nuk ka mundur me notuar. Vajza e vogël, 6 vjeç, hyri në ujë dhe filloi të mbytej. Ishte vëllai i saj, 11- vjecar, i cili i shkoi për ta shapërtuar por për pak sa nuk u mbyt dhe ai. Në këtë situate shumë të vështirë për dy fëmijët shqiptarë ka ndërhyrë dhe mamaja. Dhe sipas dëshmitarëve situata ishte e rëndë sepse të tre rrezikonin që të mbyteshin, por ishin të pranishmit ata që i shpëtuan. Menjëherë pas nxjerrjes është telefonuar në numrin 118 ku ka arritur dhe ambulanca, Nënë e bijë u transportuan në spitalin e Kryqit të Kuq, ndërsa i biri për Salesi. Ata janë jashtë rrezikut për jetën.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *