Published On: 1 Gusht, 2017

PAN: Qeveria nuk votohet të enjten

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se koalicioni PAN e ka mbështetje e mjaftueshme për ta votuar Qeverinë dhe për ta konstituuar Kuvendin.

I pyetur nga mediat se a i ka PAN-i numrat për ta votuar Qeverinë mirëpo ka shtuar se kjo nuk do të bëhet të enjten, pra ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit, shkruan arbresh.info.

“Asnjëherë nuk është dashur t’i devalvojmë deputetët deri aty sa t’i quajmë numra sepse ata e kanë sovranitetin e tyre për të vendosur për të ardhmen e këtij vendi. Ne kemi mbështetje të mjaftueshme për ta votuar qeverinë, për ta konstituuar edhe Kuvendin dhe përkushtimi ynë është që seanca e së enjten të rrjedh mirë, të rrjedh shpejt në mënyrë që të vazhdojmë me hapat e mëtutjeshëm që ta marrim mandatin dhe ta formojnë qeverinë. Nuk besoj se do të jetë votimi i Qeverisë të enjten. Por besoj që të enjten pas konstituimit të Kuvendit, zgjedhjet së kryetarit dhe nënkryetarëve dhe pastaj”, ka thënë Krasniqi.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...