Published On: 8 Korrik, 2016
Bota |

Pamjet e masakrës në Dallas: Snajperët vrasin 5 policë

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE

Pesë oficerë policie u vranë dhe gjashtë u plagosën nga snajperët gjatë një proteste kundër dhunës policore.

Ngjarja tronditëse u regjistrua në Dallas të SHBA, shumë pak vendit ku është vrarë ish-presidenti i ndjerë, Kenedi.

Raportohet se të paktën katër persona hapën zjarr ndaj policëve, duke shënjestruar pozicionet e tyre.

Tre prej tyre janë arrestuar.

Shkëmbimi i zjarrit nisi rreth orës 20:45 sipas orës lokale, teksa demonstruesit po marshonin në qytet.

Në SHBA kanë nisur protestat pasi policia qëlloi për vdekje dy persona me ngjyrë.

Sulmi me snajpera duket si një hakmarrje e personave me ngjyrë ndaj forcave të rendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...