Published On: 8 Nëntor, 2016

Pamje të rralla/ Autostrada Tiranë – Durrës e shndërruar në lum nga përmbytjet (Video)

Një kamera amatore sjell një tjetër pamje të autostradës Tiranë – Durrës, e cila u përmbyt prej mëngjesit nga reshjet në afërsi të Qafë Kasharit. Njëra anë e saj, ajo me drejtim lëvizje Tiranë – Durrës, është përmbytur tërëisht. Qindra makina u bllokuan dhe u përmbytën. Ndërsa Drejtoria e Rrugëve prishi disa pjesë të trafikndarëseve prej betoni për të çliruar autostradën nga uji. Situata në këtë zonë vazhdon të jetë kritike, ndërsa qarkullimi është devijuar nga rruga e vjetër e Ndroqit. /Lapsi.al

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...