Published On: 3 Maj, 2016

Pamje të reja nga vrasja e Elton Çiços, autori duket më qartë (VIDEO)

Është publikuar një video e re e vrasjes së Elton Çiços në një lokal pranë stadiumit “Selman Stermasi” mbrëmjen e së dielës në Tiranë.

Në videon e publikuar nga ABC News e cila është e kamerave të sigurisë të lokalit, shihet autori me dy armë një pistoketë mulli në dorë dhe një në brez, teksa futet në lokal. Ai ka hyrë qetësisht në lokal, i është drejtuar tavolinës ku ishte ulur objektivi i tij, ka qëlluar duke e lënë të vdekur dhe është larguar me vrap nga lokali.

Pjesa e re e videos është ajo që shfaq autorin në ambientet e jashtme të lokalit. Kur hyn ai duket sikur ka një bisedë me një person të ulur jashtë, por kjo nuk është e sigurt për hetuesit mbetet ende e paqartë. Kamarieri dhe disa klientë të tjerë të rastësishëm kanë lënë ambientet e lokalit dhe kanë dalë me vrap me të dëgjuar të shtënat.

Ata që kanë qëlluar personat më me fat nga kjo histori janë të pranishmit në tavolinë në momentin e vrasjes. Gazetari Spartak Koka, mjeku Redjan Rraja dhe një polic i komisariatit numër 5 A.T. Ata i kanë shpëtuar plumbave, pasi duket se autori kishte objektivin e qartë, vrasjen e Elton Çiços.

Autori është ende i paidentifikuar, por nga kjo video, ndryshe nga e para shfaqet disi më e qartë pamja e tij çka mund të ndihmojë policinë në identifikimin e tij. Autori mban në kokë një kapele dhe një shirit të bardhe rreth kokës, vendosur poshtë strehës së kapelës.

VIDEO VRASJA E RE ABC M5 T2 HD by lapsi-al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...