Published On: 12 Shtator, 2016

Pamje shokuese: Kur serbët i shfrytëzonin institucionet, Kuvendin të vrisnin pamëshirshëm shqiptarë (Video)

Në një video të publikuar nga agjencia e njohur “AP”, shihen disa serbë (në objektin e Kuvendit të Kosovës) teksa gjuajnë me armë në drejtim të disa kalimtarëve në rrugët e Prishtinës.

Aty shihet një person, i etnitetit serb, teksa shtien me armë disa herë, transmeton Indeksonline. Ushtarët e KFOR-it shpejt mbërritën në vendin e ngjarjes dhe arrestuan të dyshuarit.

Pas pak, rrugët janë pastruar menjëherë pas incidentit dhe ushtarët e KFOR-it britanik siguruar zonën

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Po si s na kujtohen keto skena trishtuese kur shqiptaret torturoheshin nga shteti kriminal serb dhe nga Kuvendi serb por , skena po aq te trishtuara hasim edhe sot ku shteti i Kosoves dhe Kuvendi sillen ndaj shqiptareve si nji njerke e pashpirrte dhe e keqe kurse ledhatohen dhe perkdhelen gjithe te tjeret joshqiptar e ne vecanti serbet kurse njerka sadiste sikur ne kete fatekeqesi te shqiptareve ndien nji kenaqesi shpirtrore
    Keshtu veprojne gjithe njerkat e botes me femijet jetim

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...