Published On: 10 Maj, 2016

Pamje nga sulmi i sotëm në Mynih (Video)

  • Një person i vdekur dhe katër të tjerë janë therur me thikë në lindje të stacionit të Mynihut. Policia ka filluar hetimet, dhe po dyshojnë në një lidhje të mundshme me militantët islamikë.

Sulmuesi para se ta kryente aktin, kishte bërtitur “Allahu Ekber”, ndërsa akoma nuk dihen motivet e sulmit.

Megjithatë, sulmuesi arriti të kapet nga policia, i cili edhe u arrestua.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...