Published On: 8 Maj, 2016

Pamje nga aksioni i Policisë gjatë bastisjeve në Kazinotë e Pejës (Video)

Gjatë bastisjeve në lokalet ku ushtrohej veprimtaria e lojërave të fatit janë konfiskuar disa aparate dhe janë arrestuar disa persona.
Rubrika “Policia” e emisionit “Drejtësia në Kosovë” sjell pamjet ekskluzive të bastisjeve në disa lokale të lojërave të fatit në qytetin e Pejës.

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Pejë, ka ndërmarrë aksion me ç’rast ka bastisur 15 lokacione të ndryshme ku ushtrohej veprimtaria e lojërave të fatit.

Këto bastisje u zhvilluan në kuadër të operacionit të koduar “Blic”.

Gjatë operacionit pati edhe konfiskime të aparateve të lojërave të fatit si dhe u arrestuan disa persona.

Detajet e aksionit mund ti ndiqni ne videon e publikuar. /kallxo.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...