Published On: 9 Shtator, 2016
Bota |

Pamje nga aksidenti i trenit ku u vranë 3 persona dhe u lënduan dhjetëra të tjerë (Video/Foto)

Të paktën tre persona janë konfirmuar të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të lënduar kur një treni doli nga binaret në provincën Galicia në veri të Spanjës.

Në mesin e të vdekurve është edhe vozitësi portugez i trenit, raportojnë mediat lokale, përcjell Express.

Aksidenti ndodhi kur treni u përplas në një urë afër komunës Porrino, sipas gazetës La Voz de Galicia.

Ndërkohë, edhe 50 persona të tjerë janë duke u trajtuar për lëndime në spital./Express/


 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...