Published On: 14 Maj, 2016

Paloka: Dibra, test zgjedhor për mazhorancën

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka u ndal në Dibër, ku pas shkarkimi të ish-kreut të bashkisë, Shukri Xhelili, pritet zgjedhja e kryetarit të ri me anë të votimeve.

Paloka e cilësoi këtë test për vullnetin e maxhorancës për zgjedhje të lira.

“Fati e deshi që Dibra të provojë këtë maxhorance sesa e gatshme është të bëjë zgjedhje të ndershme”, tha ai.

Deputeti demokrat kërkoi nga dibranët që të braktisin atë që e quajti rilindje.

“Doli që Rilindja nuk ishte drejtimi i duhur dhe dibranët për kaq kohë duhet ta kenë kuptuar se duhet të rikthehen nga fillimi drejt demokracisë dhe progresit”, u shpreh ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...