Published On: 20 Shkurt, 2016

Pal Lekaj mbrohet në heshtje

Deputeti Pal Lekaj është marr në pyetje nga Prokuroria dhe është mbrojtur në heshtje.

Kështu ka thënë avokati i tij, Arjanit Koci për KosovaPress. Sipas tij, tani janë duke pritur në gjykatë që të fillojë seanca, pasi që sipas gjitha gjasave prokuroria ka bërë kërkesën për ndonjërën nga masat ligjore.

Edhe deputetët tjerë janë duke u dërguar në Pallatin e Drejtësisë. Ata dyshohen se kanë kryer veprat “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve (Gaz lotsjellës) dhe “Pengim i personave zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare”.

Mbetet të shihet nëse do t’i lirojë në procedurë të rregullt, apo do të ketë ndonjë masë tjetër për deputetët Pal Lekaj, Besa Baftiu, Donika Kadaj-Bujupi, Shqipe Pantina, Fisnik Ismaili, Enver Hoti, Teuta Haxhiu, Mytaher Haskuka dhe Rexhep Selimi.

Deputetëve të opozitës dje u është caktuar masa e arrestit prej 48 orëve. Ndërkohë, Policia po pret që të arrestojë edhe Albulena Haxhiun në QKUK, ku ajo po trajtohet pas lëndimit që pësoi gjatë përleshjeve me sigurimin e Kuvendit. /KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...