Published On: 28 Gusht, 2016

Pal Lekaj i reagon Hashim Thaçit: I akuzove shqiptarët si terroristë!

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me ngjarjen e sotme në fshatin Mushtisht. Lekaj ka thënë se Hashim Thaçi i akuzoi shqiptarët si terroristë, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë në Facebook:

 Pamjet e dhunës policore ndaj njerëzve të Mushtishtit, janë të papranueshme. Fshataret e kanë treguar me kohë që nuk i duan serbët në atë fshat pa u bërë drejtësia për masakrat që kanë ndodh aty. Nuk mundesh edhe të jesh “xhelati” edhe të kthehesh në vendin e krimit sikur nuk ka ndodhur asgjë. Qeveria e Kosovës, është dashtë që më kohë të marrë masat e kjartesimit të situatës atje. Presidenti, në vend që të përkulet para memorialëve ku akuzohen shqiptarët si “terrorist” është mirë që të kërkojë nga Serbia të tregojnë ose t’i kthejnë trupat edhe të mbi 1000 të zhdukurve. Nuk mund të ketë paqe të njëanshme dhe të bësh kërkim falje pse ke qenë viktimë. Ata që i kanë shkaktuar vuajtjet duhet ta bëjnë një gjë të tillë.
Mos u shkaktoni plagë të reja njerëzve të Mushtishtit dhe të mbarë Kosovës.

Kërkim falje dhe drejtësi për mijëra viktimat e luftës!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...