Published On: 3 Shkurt, 2016

Pal Lekaj dëri në palc, kundër zgjedhjes së Thaçit president

Në emisionin e Info Magazine po debatohet për  zgjedhjen e presidentit të Kosovës, respektivisht mundësitë e kryetarit të PDK-së, Hashim Thaci që të bëhet i pari i vendit.

Në debat po përballen deputeti i LDK-së, Sadri Ferati dhe ai i AAK-së, Pal Lekaj.

Ndërkaq deputeti i AAK-së në lidhje me dilemën e zgjedhjes së presidentit tha se Thaçi nuk është personi unifikues nga partitë dhe nga qytetarët, ai poashtu tha se do të dalin fitues madje si një listë e përbashkët e bllokut opozitar.

‘’Çdo deputet është i thirrur të mbrojë kushtetutën e vendit të mbrojë Republikën dhe këtë e kemi dëshmuar.’’

‘’Unë nuk mendoj që zoti Thaci, është personi unifikues nga partitë politike por edhe nga qytetarët, sepse ka mjaft parti politike që e kundërshtojnë votimin e LDK-së, Thaçin për President.’’

‘’Presidenti i vendit nuk duhet të jetë pazar’’

‘’Ne jemi në një krizë të thellë që askush se ka besuar që Opozita do të ketë veprime kaq të qëndrueshme për të mirën e vendit’’

‘’Ajo cfarë neve na bashkoi është mosfokusimi i vetëm në 3 subjektet partiake politike, por edhe në shoqërinë civile që Kosova të ketë gjithçka të mbarë’’

‘’ Vrejtja kryesore për liberalizimin e vizave nuk ishte gazi lotsjellës e asnjë veprim që opozita e bëri’’

‘’Ne do të jemi në një listë të përbashkët, do i fashisim dallimet dhe jemi të bindur që do të i fitojmë zgjedhjet në një listë të përbashkët’’

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...