Published On: 15 Tetor, 2016

Pako me mbishkrimin “rrezik mos e prek” dhe “ISIS” në sheshin e Ferizajt (FOTO)

Një pako me mbishkrimet “rrezik mos e prek” dhe “ISIS” ishte vendosur në orët e mëngjesit tek sheshi para komunës së Ferizajt.

Në të dyshohej se kishte bombë, njofton Klan Kosova.

Por e gjithë ngjarja ishte një alarm i rrejshëm, pasi në këtë pako u gjetën kryesisht gjëra higjienike.

“Në vend të ngjarjes kanë dal të gjitha njësitet përkatëse si dhe ai për deminim dhe kur e kanë hapur atë e kanë kuptuar se nuk është bombë”, ka thënë Nexhat Xhokli, zëdhënës për media i Policisë në Ferizaj.

“Policia shumë shpejt ka arritur t’i identifikojë dy personat që kanë vënë këtë pako, të cilat më pas edhe janë arrestuar”.

“Personat janë të moshës 20-25 vjeç dhe janë të komunitetit ashkali dhe se të dytë e kanë pranuar veprën”.

“Dy të dyshuarit janë duke u intervistuar në ambientet e policisë në Ferizaj, ndërsa akoma nuk dihen motivet pse e kanë bërë këtë vepër”.

download (5)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...