Published On: 17 Maj, 2016

Pacolli thotë se udhëtimi pa viza do të nis në muajin gusht (Video)

Ish-Presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli thotë se në fillim të muajit gusht qytetarët e Kosovës do të mund të udhëtojnë pa viza në zonën Schengen.

“Një e di se dikund kah fillimi i gushtit Kosova do të jetë ndër ato vende që posedon liberalizimin e plotë të vizave. Qytetarët e Kosovës do të mund të udhëtojnë nëpër vendet europiane pa viza. Shkurja e tyre është pa formalitet me pasaportë të rregullt të Kosovës dhe ata do të munden të qëndrojnë  jashtë Kosovës deri në 90 ditë”, ka thënë Pacolli gjatë një transmetimi direkt në llogarinë e tij në Facebook, transmeton Gazeta Express.

Duke u përgjigjur pyetjeve të qytetarëve nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, kryetari i AKR’së u ka kërkuar qytetarëve që të respektojnë rregullat duke mos qëndruar më shumë se 90 ditë jashtë vendit.

Në fillim të muajit maj Kosova mori rekomandimin për liberalizimin e vizave.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...