Published On: 10 Nëntor, 2016

Pacolli: Rusia do të marrë shuplakë nga Trump

Sonte në emisionin “Komiteti Qendror” – drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka folur për raportet e mundshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Rusinë, pas zgjedhjes së Donald Trumpit president i SHBA’së.

Ai ka thënë se deklaratat e Trumpit lidhur me bashkëpunimin me Putinin kanë pasur qëllime të fushatës, pasi që në shtetet veriore të Amerikës jetojnë shumë rusë, dhe kjo mund ta ndihmonte Trumpin që të votohej nga ky grup i njerëzve në SHBA.

Pacolli ka thënë se presidenti Barack Obama ishte një udhëheqës i urtë, dhe se temperamenti i Trumpit do të ketë shumë ndikim që ai t’i vendosë shumë gjëra në vend, përfshirë edhe raportet me  Rusinë.

“Jam i bindur se nëse dikush do të marrë një shuplakë, do ta marrë nga Trump, dhe se Rusia do ta ketë shumë të vështirë me Amerikën e Trumpit”, ka thënë Pacolli në “Komiteti Qendror”. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...