Published On: 25 Janar, 2016

Pacolli pse opozita nuk dëshmon sa vlen

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli, ka kritikuar opozitën në lidhje me qasjen e tyre për çështjen e Presidentit.

Në një postim në Facebook, Pacolli i kërkon opozitës të deklarohet se kanë ndonjë opinion për zgjedhjen e presidentit nga populli dhe pse nuk po mban qëndrim në lidhje me këtë çështje thelbësore.

Pacolli pyet në Facebook: 

Ajo që më habit në lidhje me çështjen e zgjedhjes së Presidentit është qëndrimi i opozitës parlamentare, më mirë të them, me habit mungesa e qëndrimit të tyre.
– A kanë ata opinion për zgjedhjen e presidentit nga populli?
– Pse nuk kërkojnë llogari për harxhimin e parave të shtetit për punën e komisionit kushtetues që duhet ta miratonte zgjedhjen popullore të kreut të shtetit?
– Nëse opozita, si pretendon, ka kandidatë të mirë dhe gëzon mbështetjen popullore, pse ajo nuk mban qëndrim për këtë çështje thelbësore?
– Pse nuk luftojnë ata për të patur institucione të forta që tani?
Pse nuk janë gati të garojnë ata dhe të testojnë popullaritetin e tyre, sa vlejnë?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...