Published On: 10 Maj, 2016

Pacolli patriot: Koalicioni me PDK-në u bë për Kosovën (Video)

  • Në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës kam hyrë vetëm për shkak të Kosovës dhe kosovarëve dhe asnjëherë se jam pajtuar me ideologjinë e PDK’së, ka thënë kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli në ‘Zona B’ të Klan Kosovës.

“Kom hy vetëm për shkak të Kosovës e jo që unë e kam dashtë PDK’në, jo që unë e kam dashtë ideologjinë politike të PDK’së, kom hy për shkak të shtetndërtimit të Kosovës

Pacolli tha se ishte i vetëdijshëm se kjo sakrificë e tij ishte e nevojshme për të shmangur bllokadën politike.

“Çdo bllokadë politike është e dëmshme për një shtet i cili posa kishte deklaruar pavaresinë”, thotë Pacolli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...