Published On: 10 Janar, 2016

Pacolli: Mikro borgjezia e Prishtinës qeshnin me mua për shkak të standartit jetësor

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në vazhdën e shumë rrëfimeve të jetës së tij, ka shfaqur edhe një tjetër përmes llogarisë së tij në Facebook.

Pacolli ka shfaqur një foto kur ka qenë student, ku ka shkruar se gjatë kohës kur ka qenë student mikro borgjezia e Prishtinës ka qeshur me të për shkak të standartit jetësor.

“Nga eksperienca ime jetësore kam mësuar, pos tjerash; “mos e quani askënd, të verbër në qoftë se e dini se ai është vërtet i verbër”, “mos e quani askënd të sëmurë, nëse e dini se ai është vërtet i sëmurë, Këtë e kam mësuar kur të tjerët, (mikro borgjezia qytetare e Prishtinës) talleshin me standardin tim të jetesës kur isha student në Prishtinë, ” ka shkruar Pacolli, njofton Klan Kosova.

Pacolli 1

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. bashkim berisha thotë:

  kush qesh i fundit qeshet me embelZ.Behxhet Pacolli

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. emini thotë:

  Ka mundesi qe te kene qeshur njerezit me Pacollin kur ka qene ne gjimnaz, por me Pacollin edhe sot qeshin njerezit. Ky ka bere pasuri perrallore, ai mund ta kete edhe gjysmen e botes, por kultura, arsimi, civilizimi, qytetarimi, miresjellja, burreria, ngritja intelektuale ( sot me psra po blehen diploma cfare te duash, te clit fakultet do), me para nuk blihen. Kultura, civilizimi, sjellja e ndershme, morali, edukata trashegohet brez pas brezi dhe mendoj se keto Pacollit i mungojne dhe fatkeqesia qendron se keto postulate ai nuk ka mundesi ti kompensoje dhe duhet te pajtohet me kete.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...