Published On: 9 Korrik, 2016

Pacolli dhe Veseli: Nga 20 korriku polisat mund të mirren online!

Kryesuesi i Delegacionit të Kosovës në bisedimet me Serbinë për Kartonin e Gjelbër, Rrahim Pacolli është takuar sot me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me të cilin ndër të tjera diskutuan për lehtësimet që duhet tu bëjnë bashkatdhetarëve për të hyrë në Kosovë.

Pas takimeve që kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, pati me bashkëkombësit shqiptarët që jetojnë në diasporë, ai u takua sot edhe me Rrahim Pacollin.

Ata u dakorduan që nga 20 korriku, e hënë, shqiptarët që jetojnë në diasporë do të mund të pajisen online (përmes internetit) me polisën e sigurisë për të hyrë në Kosovë.

Diaspora shqiptare është ankuar vazhdimisht në pritje të gjata në kufi për të marrë polisën e sigurimeve gjatë periudhës verore kur shumë prej tyre kthehen në Kosovë.

“Takim me kryeparlamentarin Kadri Veselin. Nje vit me heret kemi marre vendim te rendesishem; zvogeluam per 50 perqind kosoton e polisave te sigurise duke respektuar shqetesimin e bashkeatdhetareve. Kete vit, nga 20 korriku, polisat mund te mirren online. Ky ishte vendimi i sotëm”, ka shkruar Pacolli në Facebook./arbresh.info.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...