Published On: 31 Mars, 2016

Ozil në Madrid? Përgjigjet gjermani

  • Mesut Ozil ka lavdëruar trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane, por ka thënë se nuk e ka ndërmend të që të rikthehet në ‘Santiago Bernabeu’

Mesfushori i përfaqësueses së Gjermanisë, Mesut Ozil, u largua nga Real Madridi në verën e vitit 2013 dhe është shndërruar në një lojtar shumë të rëndësishëm në ‘Emirates Stadium’.

Të shumtë kanë qenë ata që e kanë konsideruar këtë shitje të Ozil si të gabuar nga ana e ‘Los Blancos’ dhe për këtë ka kohë që spekulohet se Reali dëshiron ta rikthejë atë në ‘Bernabeu’.

Tani ka reaguar vetë lojtari, i cili ka thënë se nuk e ka ndërmend që të largohet nga ‘Emirates Stadium’.

“Zidane ka qenë një lojtarë i shkëlqyer. Ai nuk ka luajtur vetëm futboll, ai ka jetuar për të. E kam njohur pas përfundimit të karrierës, i cili padyshim që ka mbetur si një legjendë e futbollit”, ka thënë Ozil.

“Por, kjo nuk ka lidhje aspak me të ardhmen time. Unë jam duke menduar vetëm për Arsenalin. Nuk ka asnjë të vërtetë në gjitha këto spekulime për rikthimin tim në Spanjë”, ka shtuar Ozil.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...