Published On: 9 Qershor, 2016

Osmani: Formimi i FAK-ut nuk varet nga Lista Serbe

Deputetja e LDK-së Vjosa Osmani ka reaguar për deklaratat e deputetëve të listës Serbe rreth shndërrimit të FSK-së në ushtrinë e Kosovës.

Osmani tha se deputetët serbë po vazhdojnë të thonë se duhet ta pyesin kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vuçiq nëse duhet të votojnë për ushtrinë.

 “ Dua t’i siguroj këta deputetë që shndërrimi i FSK-së në ushtri nuk varet nga Lista Serbe dhe shefi i tyre në Beograd dhe se kjo është e qartë me Kushtetutë. Nëse duam ushtrinë kjo gjë behet gjate ditës. Ushtrinë nuk e bën emri por armatimi, numri, funksioni dhe kompetenca. Këtë mund ta bëjmë qysh sot”, tha Osmani.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...