Published On: 3 Prill, 2016

Osmani: Është e pamundshme që projekti amerikan i quajtur Prokuroria Speciale Publike të dështoje

Analisti politik, Hadi Osmani mendon se nëse skena politike në Maqedoni arrin që të dekriminalizohet deri me 5 qershor, Amerika do të lejoje që zgjedhjet e parakohshme të mbahen me 5 qershor.

Ai në një prononcim për TetovaSot, thekson se dekriminalizimi i skenës politike në Maqedoni është një projekt amerikan.

“Të jeni të bindur se zhvillimet në rajon, por edhe në Maqedoni janë një projekt amerikan për dekriminalizimin e skenës politike. Nëse kjo arrihet me zgjedhjet e 5 Qershorit ata do të lejojnë të mbahen, nëse ju duhet kohë ata dinë si të blejnë kohë dhe do ti shtyjnë zgjedhjet.”, deklaroi Osmani për TetovaSot.

Hadi Osmani ndërmjet tjerash theksoi se Prokuroria Speciale Publike është dorë e zgjatur e drejtësisë amerikane dhe është e pamundshme që ky projekt të dështoje.

“Prokuroria speciale është dorë e zgjatur e drejtësisë amerikane, paramendojeni gjykatat e Maqedonisë ta dështojnë këtë projekt, “mission imposible”.

Mediet mund të mbeten edhe të pa reformuara, por mos harroni ata që shiten një herë shiten gjithmonë, heshtja, ndryshimi dhe fundja blerja e medieve në Maqedoni është puna më e lehtë në një mision kaq të madh.”, deklaroi Osmani për TetovaSot.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...