Published On: 7 Qershor, 2016

Osmani: Dikush duhet ta marrë përgjigjen e elektoratit, nuk e dua dëmtimin e LDK-së

Vjosa Osmani në Zona B të Klan Kosovës ka kritikuar krijimin e komisioneve disiplinore në LDK dhe ka thënë se po e mbron elektoratin e partisë.

“Në statut është fshirë dispozita që thotë se duhet të ketë më shumë se një kandidat për kryetarin e partisë.

 “Çfarë dëgjojmë ne është krijimi i komisioneve disiplinore për dënimin e anëtarëve të vetë, madje edhe nga kryetarë komunash që deri vonë nuk kanë qenë në LDK.”

“Vetëm kutia e fshehtë i lë delegatët e cilësdo parti që të votojë lirshëm ashtu si mendon ai/ajo pa presion.”

“Dikujt mund t’i duket jo pragmatike pse Vjosa ka qëndruar kundër koalicionit PDK-LDK, por kjo është ajo çfarë duan votuesit e LDK-së.”

“Unë e konsideroj fuqi mbështetjen tek elektorati. Unë nuk jam e fuqishme në një garë jo demokratike, nëse do isha e fuqishme në një garë jo demokratike do isha unë ajo autokratja, diktatorja,” ka thënë Osmani, njofton Klan Kosova.

Deputetja kundërshtuese e establishmentit aktual të LDK-së ka thënë se kësaj partie i duhet strukturë e re.

“Unë në asnjë moment nuk kam thënë që e dua një Vjosë tjetër brenda konceptit të ri. Nuk e dëshiroj dështimin e LDK-së, përkundër të gjithave nuk dua që ajo të dëmtohet.”

“Megjithatë janë disa persona të caktuar që duhet ta marrin përgjigjen e duhur nga elektorati. Ajo që i duhet LDK-së sot është të rinohet me strukturën e re. “

“Nuk është me rëndësi vetëm mosha e njerëzve por vendimet që merren duhet të mendojmë sa gjenerata të reja i shtohen zgjedhjeve të Kosovës,” ka përfunduar Osmani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...