Published On: 18 Gusht, 2016

Osmani: Analfabetë që jetësore e kanë servilizmin e jargavitjen pas kriminelëve

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar shumë ashpër ndaj disa shkrimeve, që kinse ajo u “përjashtua” nga Ambasada Amerikane, që të marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të rrugës me emrin e djalit të nën presidentit Amerikan, Joe Biden.

Osmani në një shënim në Facebook ka theksuar se është Qeveria e Kosovë ajo e cila i ka bërë listat dhe jo Ambasada Amerikane.

Në vazhdim e gjeni të plotë reagimin e Vjosa Osmanit:

Një përgjigje për analfabetët-kriminelë-servilë

Mbrëmë vonë, pasi morën urdhërat e tyre nga persona tashmë të njohur, disa analfabetë që të vetmen gjë në CV-në e tyre jetësore e kanë servilizmin e jargavitjen pas kriminelëve, e paskan dezinformuar opinionin se emri i Vjosa Osmanit është larguar nga Ambasada Amerikane nga lista e të ftuarve. Këto të ashtuquajtura portale, që nuk dua t’ua përmend emrin sepse edhe ashtu thuaja askush nuk i lexon e as nuk ju beson, marrin guximin të gënjejnë në emër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke ua mveshur një veprim me të cilin ky shtet, e as Ambasada në vendin tonë, nuk ka asgjë të bëjë.

Po si nuk ju shkoi mendja, në emër të gazetarisë profesioniste, të pyesnit Ambasadën nëse ata vërtetë e kanë bërë një gjë të tillë, por u mjaftuat me gënjeshtrat e analfabetëve-kriminelë sikur ju, të cilët nuk e njohin as punën, as parimin e as interesin shtetëror sepse janë ngritur aty ku janë vetëm nëpërmjet gënjeshtrave e shpifjeve ndaj të tjerëve. Natyrisht, metodat e tilla komuniste të shpifjes e denigrimit personal ka kohë që kanë zënë vend në skenën tonë politike dhe në disa pseudo-portale që i kontrollojnë ose i kanë krijuar rishtazi.

Listat dhe ftesat për deputetët për inaugurimin e rrugës me emrin e djalit të Nënpresidentit Biden janë përgatitur nga Qeveria e Kosovës e JO nga Ambasada Amerikane.

Për të konfirmuar këtë, mund t’i drejtoheni vetë me pyetje Ambasadës. Për dallim nga Qeveria e Kosovës (e cila më bënë nder sa herë më largon nga listat që i përgatitë), Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shumë mirë e njoftuar për relacionet e mia me këtë shtet mik. Teke fundit, jam e vetmja deputete që ligjëroj në një Universitet në SHBA, paguaj taksa në SHBA, kam kryer edhe Master edhe Doktoraturë në SHBA dhe kam fituar bursa nga Departamenti i Shtetit Amerikan ( e asnjë cent nga Qeveria e Kosovës), kam marrë pjesë në disa prej programeve më prestigjioze të financuara nga shteti amerikan, por mbi të gjitha, kam kaluar vite të tëra duke njohur popullin amerikan: profesorët, studentët, punëtorët, të papunët, grupet për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, diplomatët, senatorë e kongresmenë, e shumë e shumë të tjerë.

Parimet e demokracisë i kam mësuar në atë shtet, dhe nëse mund t’ju siguroj për një gjë, ajo është që cdo veprim i imi politik dhe cdo votë e imja do të jetë në përputhje të plotë me ndërgjegjen time dhe me argumentet që i kam përpara. Kështu më ka mësuar Amerika dhe kështu do të veprojë. Këtë ja kam borxh jo vetëm qytetarëve të Kosovës e votuesve të mi, por edhe qytetarëve të Shteteve të Bashkuara, me taksat e të cilëve jam shkolluar për 7 vite me rradhë.

Për fund, një koleksion fotosh vetëm për disponimin e atyre që i kanë porositur këto genjështra të ndyta. E fundit, është fotoja ime e parë me një Sekretar Shteti në SHBA, Colin Poëell. Në atë kohë isha vetëm studente, por isha në një grup të ngushtë të selektuar për darkë me Sekretarin e Shtetit. Për këtë takim nuk më ndihmoi as politika e as partia. Vetëm puna ime. Ndiqeni këtë rrugë nëse doni të ju respektojnë edhe populli juaj por edhe miqtë tanë. Por, natyrisht, këtë rrugë e këtë gjuhë nuk kanë si e kuptojnë analfabetët-kriminelë-servilë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...