Published On: 10 Janar, 2016

Orteku përfshin Thethin, janë bllokuar tre udhëtar

Fotografi Pavlin Polia dhe miku i tij Gjelosh Qerimi, kanë postuar në Facebook fotot nga vendi ku kanë mbetur të bllokuar për shkak të një orteku në zonën e Thethit.

Ata prej disa orësh kanë kërkuar ndihmën e strukturave të Emergjencave Civile, por ato e kanë pasur të pamundur dhe i kanë këshilluar të kthehen pas.

“Ju lutem miqve gazetarë të na ndihmojnë. Jemi të bllokuar në Qafë Thorë. Shteti s’na ndihmon!”,- shkruan Polia në Facebook. Kjo thirrje ndihme ka nisur të bëjë xhiron e rrjeteve sociale që janë solidarizuar me të izoluarit që presin ndihmë ndërkohë që nata ka rënë.

“Mapo.al” u bën apel strukturave shtetërore përgjegjëse që të marrin masa për t’u ardhur në ndihmë këtyre personave, pasi çdo çast që kalon mund të jetë fatal për ta! Kujtojmë që gjatë natës në Qafë Thore temperaturat ulen shumë grandë nën zero.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...