Published On: 2 Shkurt, 2016

‘Orgazmohet’ Nexhmije Hoxha Izet Haxhia ia heq mallin e Enverit

 • Nexhmije Hoxha: Izet Haxhia ka inteligjencën e Enverit

 

Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha, ka folur për herë të parë pas shumë kohësh për gazetën Dita, e cila ka rihapur një diskutim në lidhje me të shkuarën e Sali Berishës.

E përditshmja, që shumë shpesh ka si kryeartikuj deklaratat e një ish-truproje të Sali Berishës, pikërisht Izet Haxhisë, e ka pyetur Nexhmijen edhe për deklaratat e tij.

“I kam lexuar thuajse të gjitha intervistat e Izetit dhe më kanë pëlqyer, pasi thotë shumë të vërteta për të cilat njerëzit kanë nevojë”.

Nexhmije Hoxha komenton edhe deklaratat e saj se Mehmet Shehun e vrau Kadri Hazbiu.

“Kadriu e vrau Mehmetin, jo në kuptimin e zbrazjes së revolverit, sepse Mehmeti vrau veten, por Kadriu vajti dhe i tha Mehmetit: Ke marrë fund… je zbuluar! Mehmeti vrau veten, duke i bërë një dëm të pallogaritshëm Enverit dhe vendit. Ai nuk diskutohej që do të ishte pasardhës i Enverit”.

E veja e diktatorit thotë se Sali Berisha nuk u lejua të hynte në ekipin e mjekëve të Enver Hoxhës.

“Mirëpo një ditë më thirri në zyrë Hysni Kapoja dhe më jep të lexoj biografinë e tij. Aty kishte hije dyshimi të lidhjeve të tij me agjenturën serbe. Vjehrri, gruaja… Jo, i thashë Hysniut, ky njeri nuk mund të bëjë pjesë në ekipin e mjekëve të Enverit. Dhe kështu ai nuk hyri në ekip. A është takuar Enveri me Saliun ndonjëherë? Po. Kur ishte sëmurë Hysniu dhe Enveri i ka dhënë dorën Saliut si mjeku që u gjend aty. Është e vërtetë ajo që kam treguar se Saliu për ca kohë nuk u jepte dorën njerëzve të njohur, duke thënë se me këtë dorë kam takuar shokun Enver”.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Ajet Ramadani thotë:

  Do ishte mire të na tregojë Nrxhmija për punë e njohjes me Enverin.Mësitet e sa Mugosha dhe Milladini.A ishte e afert me ta para se ta njihte Enverin.Do i kujtohen momentet romantke që kishte me miqet sllav.Të cilatr ja propozuan shokun e jetes.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Nexhmije Hoxha, le të bëhet fer dhe të na tregoj, cila ishte dashnorja 10-ditëshe e Enver Hoxhës nga Beogradi, me të cilën e njoftoi Tito më 1946, kur E.Hoxha ishte për vizitë 10-ditëshe në Beograd, Bled të Sllovenisë, e vende tjera të bukra të ish Jugosllavisë, e as për një orë nuk gjeti kohë ta vizitoj Kosovën!!! Si e kërcnoj Nexhmije Hoxha bashkë me të vëllain e saj kapitenin e MARINËS USHTARAKE SHQIPTARE, dhe Enver Hoxha i dashuruar në vajzën jugosllave, nga fika e kërcnimit këthehet shpejtë në Tiranë..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 3. Xhafer Leci thotë:

  Ku ishte deri tash Nexhmije Hoxha, që nuk fliste për Sali Berishën.Për Enver Hoxha të gjithë kanë qenë të dyshuar,jo vetëm Sali Berisha..! Enver Hoxha ka qenë njeriu i pa besë, ai nuk i ka besue as gruas së tij Nexhmije Hoxha-Xhuglini, sepse xhuglunët e Dibrës, nuk ishin të gjithë komunistë…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...